Janë rritur shifrat e infektimeve me Covid-19 në Kosovë. Gjatë 24 orëve bëhet me dije se janë regjistruar 40 raste me koronavirus. Ndërkohë një lajm i mirë vjen  për sa i përket fataliteteve ku asnjë qytetar nuk ka humbur jetën.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.432.135 doza të vaksinës. Deri më sot 608.939 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: