MAQEDONI E VERIUT

Maqedonia e Veriut ka regjistruar si shumë vende të rajonit një rritje të rasteve me COVID-19. 54 të infektuar ka pasur në 24 orët e fundit teksa 12 persona janë shëruar.

Gjithsesi vendi fqinj është renditur i pari për shkallën e vaksinimit në rajon dhe në pozita të larta edhe në Europë.

Vetëm sot janë kryer 14 mijë e 230 doza teksa autoritetet inkurajojnë qytetarët që të vijojnë ky process.

506 mijë e 33 qytetarë janë vaksinuar në gjithë Maqedoninë e Veriut, shumica moshë e tretë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb