Janë rritur sërish  rastet e reja me Covid-19 në Greqi.  Në 24 orët e fundit janë regjistruar 2,845 raste të reja ndërsa 12 persona kanë humbur jetën.

Bazuar në rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 134 konsiderohen të kenë lidhje me udhëtimet nga jashtë dhe 1,812 janë të lidhura me një rast tashmë të njohur.

Karhasuar me një ditë më parë ku u regjistruan 2,696 raste të reja dhe 9 humbje jete kemi një rritje të lehtë.

 

(BalkanWeb)

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb