Italia ka regjistruar 7,409 raste të reja me Covid-19.

Sipas autoriteteve shëndetësore në 24 orët e fundit, janë regjistruar edhe 45 vdekje të tjera të cilat që nga fillimi i pandemisë kap shifrën e 128,379.

Po ashtu është rritur edhe numri i të sëmurëve që kërkojnë trajtim në spital.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: