MAQEDONI E VERIUT

Maqedonia e Veriut si disa vende të Ballkanit ka shënuar sot një rritje të shifrave të COVID-19. Ditën e djeshme vendi fqinj kishte një bilanc pozitiv, por sot janë 444 raste të reja dhe 21 viktima.

Nga ana tjetër numri i të shëruarve ishte i lartë, pasi 894 pacientë kanë fituar betejën së fundmi me COVID-19.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb