Britanikët kanë populluar plazhet, parqet dhe shëtitoret e qyteteve këtë fundjavë.

Pavarësisht kërkesës së autoriteteve shëndetësore, që i kanë udhëzuar qytetarët të qëndrojnë në shtëpi, britanikët janë treguar të pabindur dhe kanë dalë shëtitje.

Të favorizuar dhe nga temperaturat relativisht të larta për këtë periudhë të vitit, disa nga qytetarët janë parë të frekuentojnë plazhet e vendit.

“Injorimi” i masave nga qytetarët vjen një ditë pasi deputeti lokal Ben Bradshow, bëri thirrje autoriteteve të hiqnin kufizimet në jugperëndim të vendit, pasi rastet me COVID atje janë drejt normalizimit.

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni fotot e mëposhtme.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: