BRITANI E MADHE

Rritet frikshëm numri i vdekjeve edhe në Britaninë e Madhe.

Në 24 orët e fundit, në vendin ishullor kanë ndërruar jetë 181 persona nga koronavirusi.

Po në 24 orët e fundit, janë prekur nga virusi vdekjeprurës 2885 persona.

Britania e Madhe ka regjistruar deri tani 14 543 të infektuar me koronavirus, ndërsa gjithsej janë shënuar 759 viktima.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb