Rriten rastet me koronavirus në komunën e Gjilanit. Nënkryetari i Komunës së Gjilanit bëri apel për respektimin e masave.

“Kemi një rritje të ndjeshme të rasteve të reja pozitive dhe kjo dëshmon se virusi është ne mesin tonë. Andaj, apeloj qytetarët dhe bizneset që japin shërbime që të vazhdojnë t’i respektojnë masat, vendosjen e maskës dhe mbajtjen e distancës”, ka thënë Arbër Ismajli, nënkryetar i Gjilanit, që është edhe udhëheqës i Komitetit për menaxhim dhe parandalim të COVID-19 në këtë komunë.

Kujtojmë se që nga fillimi i pandemisë në Gjilan kanë rezultuar 3 mijë e 773 persona me koronavirus, 3 mijë e 464 prej tyre janë shëruar, ndërsa 111 kanë humbur betejën me virusin.

Janë 200 raste aktive, ndërsa 28 persona me COVID janë të hospitalizuar. Po ashtu janë në pritje të rezultateve 212 persona që janë testuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: