Vazhdon që të rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Raportimet e fundit flasin për gjithsej 11 881 të vdekur nga virusi, ndërsa kanë ndërruar jetë vetëm në orët e fundit në SHBA nga Covid-19, 1010 persona.

Shtetet e Bashkuara mbajnë rekord të të infektuarve nga koronavirusi, me 380 313 njerëz.

Nga këta, vetëm në orët e fundit janë regjistruar si të infektuar me Covid-19, 13 309 persona.

Në të gjithë botën, deri tani rezulton se koronavirusi ka shkaktuar 79 014 të vdekur.

Ndërsa, numri i të prekurve nga virusi vdekjeprurës ka shkuar në gjithsej 1 836 161 vetë.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb