Gjatë ditëve të fundit është rritur numri i rasteve pozitive me koronavirus në Kosovë. Sipas të dhënave të publikuar të dielën nga Ministria e Shëndetësisë, aktualisht në Kosovë janë 17 mijë e 743 raste aktive me COVID-19.

Në përditësimin e fundit të të dhënave, MSH-ja njoftoi se për 24 orë, janë testuar 11 mijë e 913 mostra, nga të cilat 2 mijë e 957 kanë rezultuar pozitive me koronavirus.

Në 24 orët e fundit një person ka vdekur si pasojë e infektimit me COVID-19, ndërkaq janë shëruar 458 të tjerë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: