Partia Demokratike ka kërkuar mocion me me debat me Ramën lidhur me situatën e rritjes së çmimeve në vend.

Në një letër drejtuar kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla, nënkryetari i PD, Enkelejd Alibeaj i konsideron të pamjaftueshme masat e marra nga qeveria shqiptare për t’ju ardhur në ndihmë familjeve shqiptare.

Alibeaj shkruan se për t’ju lehtësuar më tepër barrën qytetarëve është i nevojshëm një mocion ditën e enjte në seancën e radhës plenare.

Enke

 

Kjo u njoftua të shtunën para mbledhjes se grupit nga Basha

 

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: