Deputeti i Partisë Demokratike Dashnor Sula ka ngritur shqetësimin në lidhje me çmimin e lartë të naftës në vend.

Sipas tij, ky çmim ka shkaktuar varfërimin dhe braktisjen e Shqipërisë nga qytetarët. Në një postim në Facebook, ai krahasoi çmimet e naftës në Shqipëri dhe Kosovë, duke treguar një dallim të madh.

Ndërsa në Shqipëri një litër naftë kushton 197-220 lekë të vjetër, në Kosovë kushton 1.55 euro, duke e bërë Shqipërinë një nga vendet me çmimin më të lartë të karburantit në botë sipas tij.

Sula argumentoi se rritja e çmimit të naftës influencon të gjitha aspektet e jetës, dhe kërkoi veprime të menjëhershme për të ndaluar këtë vjedhje të qytetarëve.

Postimi i plotë:

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb