BRITANI E MADHE

Britania e Madhe ka rikthyer masën e Lock-Down në Leicester pasi në qytetin qendror ka një rritje rastesh shqetësues me COVID-19.

Autoritetet vendosën të mbyllin shkollat e qyteti me 330 mijë banorë teksa do të kyçen e dhe dyqanet jo të domosdoshme.

Më tej, qeveria britanike ka vendosur mos mbyllë lokalet dhe restorantet të shtunën ,ashtu siç kishte paralajmëruar.

Britania kësaj radhe ka hedhur një hap pas, me Leicesterin, i cili javën e kaluar kishte 10% të infektimeve me COVID-19 në gjithë vendin. Deri tani vendi ka 43 mijë e 500 të infektuar si dhe 312 mijë të infektuar në total prej fillimit të pandemisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb