Rastet në Kosovë me koronavirus çdo ditë po pësojnë rritje. Teksa dje u identifikuan 178 raste, 81 prej tyre janë në Prishtinë.

Ky fakt u bë i ditur nga Instituti i Shëndetit Publik, ndërsa 50 pacientë janë shëruar.

Rastet pozitive janë nga:
Komuna e Prishtinës 81 raste;
Komuna e Fushë Kosovës 16 raste;
Komuna e Prizrenit 10 raste;
Komuna e Ferizajt 10 raste;
Komuna e Drenasit 9 raste;
Komuna e Gjilanit 9 raste;
Komuna e Vushtrrisë 8 raste;
Komuna e Lipjanit 6 raste;
Komuna e Skenderajt 6 raste;
Komuna e Mitrovicës 4 raste;
Komuna e Pejës 4 raste;
Komuna e Podujevës 4 raste;
Komuna e Shtimes 3 raste;
Komuna e Vitisë 2 raste;
Komuna e Kamenicës 2 raste;

Dhe me nga 1 rast komunat: Suharekë, Mamushë, Obiliq dhe Dragash. IKSHPK ka kërkuar nga qytetarët që të respektojnë masat mbrojtëse ndaj virusit COVID-19.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: