KINA

Kina do të ndërtojë një kamp masive karantinë për të strehuar e kuruar 4 mijë njerëz.

Kjo është një masë paraprake e vendit më të populluar të botës pasi muajin e fundit COVID-19 është përhapur më masivisht dhe miliona banorë janë futur në Lock-Down.

Edhe më parë Kina ka reaguar shpejt për COVID-19 kur ishte vendi i parë që u fut në Lock-Down dhe ndërtoi spitale në kohë rekord.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb