Është rritur numri it ë infektuarve nga COVID-i në Gjermani.

Sipas institut “Robert Koch”, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 23.212 persona të infektuar.

Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 114 qytetarë.

Megjithatë, pikë referimi kryesor është ajo e shtrimeve në spitale, që dje ishte 2,950 pacientë të shtruar në terapi intensive për 100 000 banorë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb