TIRANA

Gazetari Erion Skëndaj raporton për BalkanWeb se ka patur një rritje të urgjencave të pacientëve të dyshuar me COVID-19 tek spitali ‘’Shefqet Ndroqi’’.

Mbi 12 urgjenca kanë mbërritur së fundmi në COVID-2, kurse tek Infektivi vijon ende të ketë pak, 3-5 në ditë.

Kjo është një shifër e lartë krahasur me një ditë më parë tek COVID-2, deri në 20-25% më shumë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb