Një shpërthim gazi ka shkaktuar vdekjen e 4 personave në Poloni. Mësohet se në ndërtesë trekatëshe në qendrën e skijimit Szczyrkm është përfshirë nga zjarri.


Deri më tani, trupat e tre të rriturve dhe një fëmijë janë gjetur nën gërmadha, ndërkohë që dyshohet për të tjerë viktima.


Aktualisht rreth 100 zjarrfikës dhe 50 policë ndodhen në vendin e ngjarjes.
(BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: