Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmë në fshatin Grabom të Malësisë së Madhe, ku si pasojë e një shkarkimi elektrik (rrufe), një banesë është djegur plotësisht. Bëhet fjalë për banesën në pronësi të shtetasit me inicialet Z. P.

Grupi hetimor vijon punën për dokumentimin e plotë ligjor të shkakut të djegies.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: