Rruga e Arbërit/ Braçe publikon fotot: Ndërtimi i saj vlen 33.6 miliardë lekë, kompania shqiptare po bën një punë të madhe.

Zv.kryeministri Erion Braçe ka inspektuar rrugën e Arbërit për të parë punimet dhe thotë se po bëhet një punë e madhe nga inxhinierë, ndërtimorë shqiptare por dhe vetë kompania që është po ashtu shqiptare.

Braçe thotë se u shty të shohë rrugën prej akuzave se sa kohë të paguhet për Rrugën e Arbërit biznesi i vogël nuk do të ketë lekë. Por Braçe kujton se rruga vlen 33.6 miliardë lekë përfshirë tunelet, ura, rrugë lidhëse dhe interesat e kredive.

 

STATUSI I ERION BRAÇES

KJO ESHTE #RRUGAEARBRIT,
RRUGA E DIBRES!

Fare rastesisht dje,
duke u kthyer nga Divjaka,
degjova nje gomar te thoshte:
Sa kohe do paguajne rrugen e Arbrit me dyfish te cmimit… nuk do kete leke per biznesin e vogel!

Nuk di perse gjithmone, rastesisht me qellon te degjoj te njejtin gomar,
fiks ate qe kurre nuk beri nje pune pa vjedhur e qe gjithnje llogaria me numra i del me pak per te fshehur vjedhjen e tij;

Por me mire keshtu sepse me shtyu te shoh #RRUGENEARBRIT, RRUGEN E DIBRES!

Ja ku e keni, shiheni;
Kjo ne nisje eshte ura e fshatit FSHAT,
174 meter e gjate ne 157 meter lartesi,
po montohet tani ne keto kushte,
kaq te veshtira dhe po e nderton nje kompani teresisht shqiptare, GJOKA!

Ajo ne vijim, thuajse e perfunduar eshte ura e Vashes, 314 meter e gjate ne 154 meter lartesi!

Te dyja urat bashkojme tunele,
madje tunelet jane bere te paret per te krijuar mundesine e hapjes se kantiereve te urave.

NUK UA THEM DOT CFARE PUNE E MADHE INXHINIERIKE, KONSTRUKTIVE, NDERTIMORE
PO BEHET;
PO E PERSERIS: NGA INXHINIERE, KONSTRUKTORE, NDERTUES, MEKANIKE, MANOVRATORE,
PUNETORE TE GJITHE SHQIPTARE TE
KOMPANISE SHQIPTARE GJOKA!

Eshte larg syve te njerezve por
DUHET TA SHOHESH ME SYTE E TU!

Tani tu them dhe numrat;
E gjitha, #RRUGAEARBRIT kushton
33.6 miliarde leke!

PRA,
NDERTIMI I RRUGES-PERFSHIRE
10 KM TUNELE, 1.4 KM URA TE MEDHA SIC KETO QE JU TREGOVA, BASHKE ME DY RRUGE LIDHESE, MIREMBAJTJE E OPERIM PER RUGEN E TUNELET PER 10 VITE, INTERESAT E KREDIVE ETJ,
KUSHTON 33.6 MILIARDE LEKE!

Doni ti bejme krahasimet tani?

#NEPUNE #PUNAMEVEPRA #PUNAVLEN #LLAFETPUNAELYLIT #RRUGAEARBRIT #RRUGAEDIBRES #VEPRAMEEMADHEINXHINIERIKE #VEPERSHQIPTARESH #PUNEESHQIPTAREVE #BRAVOGJOKA

 

View this post on Instagram

 

#NEPUNE KJO ESHTE #RRUGAEARBRIT, RRUGA E DIBRES! Fare rastesisht dje, duke u kthyer nga Divjaka, degjova nje gomar te thoshte: Sa kohe do paguajne rrugen e Arbrit me dyfish te cmimit… nuk do kete leke per biznesin e vogel! Nuk di perse gjithmone, rastesisht me qellon te degjoj te njejtin gomar, fiks ate qe kurre nuk beri nje pune pa vjedhur e qe gjithnje llogaria me numra i del me pak per te fshehur vjedhjen e tij; Por me mire keshtu sepse me shtyu te shoh #RRUGENEARBRIT, RRUGEN E DIBRES! Ja ku e keni, shiheni; Kjo ne nisje eshte ura e fshatit FSHAT, 174 meter e gjate ne 157 meter lartesi, po montohet tani ne keto kushte, kaq te veshtira dhe po e nderton nje kompani teresisht shqiptare, GJOKA! Ajo ne vijim, thuajse e perfunduar eshte ura e Vashes, 314 meter e gjate ne 154 meter lartesi! Te dyja urat bashkojme tunele, madje tunelet jane bere te paret per te krijuar mundesine e hapjes se kantiereve te urave. NUK UA THEM DOT CFARE PUNE E MADHE INXHINIERIKE, KONSTRUKTIVE, NDERTIMORE PO BEHET; PO E PERSERIS: NGA INXHINIERE, KONSTRUKTORE, NDERTUES, MEKANIKE, MANOVRATORE, PUNETORE TE GJITHE SHQIPTARE TE KOMPANISE SHQIPTARE GJOKA! Eshte larg syve te njerezve por DUHET TA SHOHESH ME SYTE E TU! Tani tu them dhe numrat; E gjitha, #RRUGAEARBRIT kushton 33.6 miliarde leke! PRA, NDERTIMI I RRUGES-PERFSHIRE 10 KM TUNELE, 1.4 KM URA TE MEDHA SIC KETO QE JU TREGOVA, BASHKE ME DY RRUGE LIDHESE, MIREMBAJTJE E OPERIM PER RUGEN E TUNELET PER 10 VITE, INTERESAT E KREDIVE ETJ, KUSHTON 33.6 MILIARDE LEKE! Doni ti bejme krahasimet tani? #NEPUNE #PUNAMEVEPRA #PUNAVLEN #LLAFETPUNAELYLIT #RRUGAEARBRIT #RRUGAEDIBRES #VEPRAMEEMADHEINXHINIERIKE #VEPERSHQIPTARESH #PUNEESHQIPTAREVE #BRAVOGJOKA

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb