Rruga e Arbrit që lidh Tiranën me Dibrën është kthyer në një gangrenë të vërtetë për të gjithë drejtuesit e automjeteve, pasi gropat dhe deformimet e aksit në shumë segmente kanë bërë që drejtuesit e mjeteve të përballen me befasi dhe amortizim të makinave.

Gazetari Enver Doçi ka raportuar për BalkanWeb se ata i kanë bërë thirrje kreut të SPAK, Altin Dumani që të nisë një hetim ndaj firmës. Po ashtu, ata shprehen se Ministrja Belinda Balluku “e ka mendjen tek fushata që vjen e bën në Dibër e nuk pyet për gjendjen e rrugës”.

Udhëtarë nga Dibra e Madhe e Maqedonisë së Veriut e konsiderojnë këtë rrugë si “rrugë gjarpri e jo Arbri”, ndërsa emigrantët shprehen se kjo është një rrugë turpi.

Rruga e Arbrit vijon të gllabërojë qindra miliona euro nga taksat e shqiptarëve, por ajo nuk ka përfunduar ende ndonëse është inauguruar hapja e qarkullimit me ceremoni një vit më parë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb