RUSI


Autoritetet ruse kanë hequr një bombë e pashpërthyer të Luftës së Dytë Botërore nga Kremlini, në zemër të Moskës, njoftoi sot media shtetërore.


Kremlini është qendra e pushtetit politik dhe rezidenca e liderit të Rusisë.


Gjatë viteve 1941-1942, në Betejën e Moskës, forcat naziste gjermane bombarduan qytetin.

Kjo betejë përfundoi me një fitore të Bashkimit Sovjetik, duke kthyer situatën në Frontin Lindor.

Bomba u zbulua thellë poshtë Kremlinit gjatë gërmimeve arkeologjike.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: