Rubrika gazmore nga Riolind Luzi përcjell këtë të shtunë të tjera momente pikante dhe të këndshme. Vëmendja fokusohet tek vizita e kryeministrit Rama në Kosovë. Të gjitha përshendetjet e z. Rama me të pranishmit bëhen me prekje të grushtit të dorës gjë që ka shkaktuar edhe buzeqeshje.

Rama pyetet nga gazetarët në konferencë nëse ka përdorur antiplumin, ku mes batutave dhe shpotive kryeministri kërkon që këto “shaka” t’ia lënë Tiranës dhe mos kalojë “kazani” edhe në Kosovë.

Ndërkohë Rudina Hajdari debaton me kryeparlamentarin Ruci në konferencën që po zhvillohej online, të cilit ii kërkon t’I japi fjalën pasi ka 2 orë që pret. Ruci e kundërshton duke i thënë se mbledhja nuk ka as 40 minuta që ka nisur.

Seanca plenare është në fokus gjithashtu dhe të gjitha përplasjet që ndodhën, farë nuk u pa në kamera gjatë kofrontimeve.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb