TIRANE

Në vigjilje të Pashkëve Ortodokse, kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka uruar të gjithë shqiptarët. Në urimin e tij, Ruci sjell në vëmendje harmoninë fetare në vend, ndërsa shkruan se “ është traditë e çmuar që në festat fetare gëzojmë bashkë.

“Të duam tjetrin siç duam vetveten. Dashuria është vlerë e gjithë qytetërimeve e besimeve. Mesazhi i Pashkëve, është që pasuria e pakicës të mos varfërojë shumicën, drejtësia të mund padrejtësinë dhe e mira të keqen.”-shkruan Ruci në urimin e tij.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb