Rudina Hajdari është e vendosur të bllokojë foltoren e Kuvendit dhe nuk ia hap vendin as kolegëve të saj në opozitën parlamentare.

Gjuzi ka tentuar të bindë Hajdarin ëpr t’ia liruar foltoren por ka hasur vetëm në ironinë dhe batutat e kryeparlamentarit Gramoz Ruçi.

 

GRAMOZ RUÇI: z.Gjuzi nga vendi, po negocion kështu ëëë. Shikoni se jeni pa maskë të dy ë. Negocimi s’pati rezultat.

KUJTIM GJUZI: Kam 4 minuta, sa do flas? Faleminderit. Mirëseedhe kryeministër pse i mashtrove shqiptarët për 7 vite? Premtove që do heqësh komisionerët politikë, pse nuk i hoqe. Sepse do të qeverisësh me qeverinë e breg Lanës. Por nuk i ke shanset. Po ikni ore.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb