Erling Haaland mbetet një emër i nxehtë në tregun e transferimeve, është thuajse e sigurt që në fund të sezonit, sulmuesi norvegjez të largohet nga B.Dortmund.

Mbi të ardhmen e tij është folur shumë ndërsa për këtë temë ka dhënë versionin e tij edhe Karl-Heinz Rummenigge, ish CEO i Bayern Munich:

“Nuk pres që Bayern të blejë Haaland, personalisht dëshirojë që martesa mes Bayern dhe Robert Lewandowski të zgjas sa më gjatë të jetë e mundur”.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb