Ushtria e Ukrainës ka thënë se forcat ruse po kryejnë sulme me raketa në të gjithë Ukrainën.

Në Mariupol, që është i rrethuar muajsh, rusët po bllokojnë njësitë në fabrikën e çelikut, sipas një përditësimi nga Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës.

Ata shtuan se forcat ruse po sulmojnë gjithashtu në Donetks dhe zonat kufitare Chernihiv dhe Sumy.

Burimi: BBC
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: