Trupat ruse nisën sulme me mortaja në një komunitet kufitar në rajonin Sumy.

Deklarata përkatëse u bë nga shefi i Administratës Ushtarake Rajonale Sumy, Dmytro Zhyvytskyi në Telegram.

“Sot rusët kanë granatuar komunitetin Znob-Novhorodske me mortaja. Nëntëmbëdhjetë predha mortajash shpërthyen brenda zonave kufitare. Nuk u raportuan viktima apo shkatërrime”, shkroi Zhyvytskyi.

Një kujtesë se, më 20 dhjetor 2022, rojet kufitare ukrainase rrëzuan një dron zbulues armik në rajonin Sumy.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb