Sulmi rus një pallat në qytetin ukrainas të Mykolaiv në jug të Ukrainës ka shkaktuar sërish viktima. Mësohet se dy persona kanë vdekur dhe 3 janë plagosur.

Lajmi u bë i ditur nga guvernatori lokal Vitaly Kimm. Skynews shkruan se nuk dihen ende detaje nga sulmi.

Zyrtari ukrainas nuk specifikoi nëse ndërtesa ishte goditur nga bombë, raketë apo predhë artilerie.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: