Shërbimet e urgjencës ruse kanë bërë me dije se një aeroplan Antonov 26 me një ekuipazh gjashtë anëtarësh është zhdukur nga rajoni Khabarovsk në lindje të vendit, në kufi me Kinën.

Një helikopter Mi-8 po kryen një operacion kërkimi dhe shpëtimi, por pa rezultat. Moti i keq që mbizotëron në rajon e ka bërë më të vështirë kërkimin.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: