RUSI

Një student ka hapur zjarr në një kolegj të Blagoveshchensk, në pjesën lindore të Rusisë, duke vrarë një person dhe duke plagosur tre të tjerë. Me pas i riu ka vrarë edhe veten, duke drejtuar armën mbi trupin e tij.


Sipas dëshmive të para arma ka qenë një pushkë gjahu. Lajmin e bëjnë me dije mediat ruse. Sipas policisë, cituar nga agjencia Tass, djali ka hapur zjarr pas një konflikti me disa studentë të tjerë.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb