Zyrtarët rusë u përballën me akuza se po përpiqeshin të mbulonin detajet e plota të një aksidenti në një nëndetëse ushtarake që vrau 14 marinarë, por Kremlini të mërkurën mbrojti verdiktin e saj.

Ministria e Mbrojtjes tha se incidenti ndodhi të hënën, por nuk u zbulua zyrtarisht deri vonë të martën.

Ai tha se marinarët ishin vrarë në një zjarr që shpërthou në nëndetësen kërkimore që vëzhgonte shtratin e detit pranë Arktikut. Por pothuajse dy ditë më vonë nuk kishte asnjë deklaratë nëse nëndetësja kishte armë bërthamore.

BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb