Rusia ka njoftuar se ka pushtuar qytetin ukrainas Izyum në rajonin Kharkiv.

“Forcat e armatosura ruse vazhdojnë të kryejnë misionin e saj. Njësitë ruse kanë marrë në kontroll të plotë qytetin Izyum në rajonin Kharkiv’, bëri me dije zëdhënësi i ministrisë së mbrojtjes ruse Igor Konashenkov.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: