Në Rusi në 24 orët e fundit janë regjistruar 1015 vdekje nga Covid-19, shifra më e lartë në një ditë që nga fillimi i pandemisë. Lajmin e bën me dije agjencia Tass, që citon të dhënat e qendrës operative anticovid.

Sipas të dhënave zyrtare, në 24 orët e fundit janë regjistruar 33740 raste të reja me Covid, ndërsa që nga fillimi i pandemisë 8.060.752. Rusia është një vend me 146 milion banorë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb