Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Mariya Zakharova, deklaroi se situata në Afganistan është rezultat i eksperimentit të kryer nga Shtetet e Bashkuara në këtë vend.

Zakharova shkroi në median sociale se situata në Afganistan është “e habitshme” dhe “reale”, duke shtuar se SHBA-ja ka bërë eksperiment në Afganistan.

“Përballja e dy fuqive, e cila është rezultat i procesit të mendimit të SHBA-së, vazhdon në Afganistan. Bota po shikon me tmerr rezultatin e eksperimentit historik të Washington-it”, tha Zakharova.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb