Rusia nuk i ndal bombardimet në Donetsk. Raportohet se nga bombardimet e reja, të paktën 5 civilë kanë humbur jetën.

Ndërkohë që janë plagosur 13 të tjerë.

Lajm u bë i ditur nga ‘The Kyiv Independent’ duke cituar guvernatorin e rajonit, Pavlo Kyrylenko.

Deri më tani nuk dihen detaje nga sulmi në fjalë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: