Rusia ka vendosur sanksione ndaj 43 shtetasve kanadezë, duke u ndaluar hyrjen në vend. Kjo masë është marrë si përgjigje e sanksioneve perëndimore ndaj Moskës.

Lista, e publikuar nga ministria e Jashtme, përfshinte kryetaren e Partisë Liberale qeverisëse të Kanadasë, Suzanne Cowan dhe ish-guvernatorin e Bankës së Anglisë dhe Bankës së Kanadasë, Mark Carney, shkruajnë mediat e huaja.

Ndërkohë në prill, Moska sanksionoi 61 zyrtarë dhe gazetarë kanadezë. Ai ka ndaluar dhjetëra politikanë të tjerë perëndimorë, gazetarë dhe figura biznesi të hyjnë në Rusi .

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: