Rusia vijon sulmet e ashpra ndaj Ukrainës. Gjatë orëve të fundit, Administrata Ushtarake në Kharkiv ka bërë të ditur se 15 persona kanë vdekur dhe 16 janë lënduar nga sulmet ruse në këtë rajon.

Në postim në Telegram, Oleg Syniehubov, ka thënë se 6 persona kanë vdekur në Chuhuiv, pesë në Kharkiv, tre në Zolovhiv dhe një vjazë tetëvjeçare në Derhachi, raportojnë mediet botërore.

Forcat ruse kanë granatuar objektet e banimit dhe zonat industriale në Kharkiv.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb