Russell Brand pohoi në një intervistë të rishfaqur se ai një herë e puthi Meghan Markle ndërsa të dy po xhironin komedinë e vitit 2010 Get Him to the Greek.

Në intervistën, e cila fillimisht u transmetua në emisionin ‘Loose Women’ vetëm disa ditë para dasmës së Markle dhe Princit Harry në vitin 2018, aktori 48-vjeçar kujton kohën e tij në film së bashku me Dukeshën e Sussex.

“ A është e vërtetë që ke puthur Meghan Markle”, pyeti një prej prezantueseve gjatë intervistës. “Në të vërtetë është,” u përgjigj Brad, duke shkaktuar reagime nga publiku.

“Por më lejoni të them. Ai ishte në një film në të cilin unë isha, “Get Him to the Greek”, ishte një film i mirë,” shtoi ai.

Sipas Brad, ai nuk e kuptoi se 41-vjeçarja Markle po performonte në atë kohë, për faktin se ajo “nuk ishte e martuar me një mbretëror”.

“ Nuk e mbaj mend aq shumë filmin, mendoj se e kam puthur në një skenë”, vazhdoi Brad.

Skena nuk u fut kurrë në filmin final. Megjithatë, sipas faqes së Markle në IMBD, roli i saj në film është renditur si “Tatiana (i pakredituar)”. Intervista e rishfaqur e Brad vjen vetëm disa ditë pasi aktori u akuzua për përdhunimin dhe sulm seksual në Mbretërinë e Bashkuar midis 2006 dhe 2013.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb