Russell Crowe ka shijuar rolin e “Jupiterit” në filmin “Thor: Love and Thunder”, por tashmë është hedhur në një botë krejtësisht të ndryshme dhe më të errët.

Sipas raportimeve të huaja, aktori do të luajë në një thriller të titulluar “Egzorcisti i Papës”.

Regjia është marrë nga Julius Avery, i njohur për “Overlord”, ndërsa skenari është bashkë-shkruar nga Ivan Spiliotopoulos, i “Unholy”, Chuck McLean dhe Michael Petroni, Chester Hastings dhe R. Dean McCurry.

Dsgsdfsg
Dsgsdfsg

Në film do të luajë edhe Ralph Inerson, i cili ka marrë pjesë në shumë produksione të njohura, si “Witch” dhe “Green Knight”.

Filmi është bazuar tek At Gabriel Amorth, një prift italian që kreu mbi 100,000 ekzorcizëm.

Video dhe foto nga xhirimet janë publikuar në rrjetet sociale, me yllin e Hollivudit të veshur me një rasa.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb