Emisioni Express Rozë këtë javë ka qenë në Tiranë ku ka pyetur qytetarët në rubrikën Vox se sa e kuptojnë ata dialektin që flasin kosovarët. Përgjigjet e tiranasve ishin interesante, disa shpehen se e kuptojnë dialektin kosovar. Disa theksojnë se nuk u kuptojnë asnjë fjalë. Njëra madje nuk kuptonte fjalën ‘gulash’. Ndiqni videon.

(d.b/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: