Nga: ZONJA KATERINA

500 gr djathë i bardhë
2-3 speca
4-5 lgj vaj ulliri
1-2 lgj uthull
Piper

Fillimisht pjekim specat në tigan me gjysmen e sasisë së vajit. U heqim lëkurën dhe i presim hollë. Në një makinë grirëse hedhim djathin të prerë në copa të vogla, vajin e ullirit së bashku me vajin ku kemi pjekur specat. Shtojmë dhe specat, uthullën dhe piperin. E kalojmë salcën në blender dhe e kemi gati për ta servirur.
(Vila24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb