BERAT

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar gjatë takimit në Berat se javën e ardhshme do të shpallë datën për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike, ndërsa nuk përjashtoi rikandidimin për kryetar të PD.

Në fjalën e tij në “foltoren” e Beratit, ish-kryeministri Berisha është shprehur se është i hapur për çdo detyrë në harkun kushtetues, përfshirë edhe kryetar i PD.

“E gjithë kjo përpjekje është që ju të zgjidhni kryetarin. Natyrisht, Sali Berisha në mënyrë të padiskutueshme është i hapur, siç kam deklaruar në datën 20 maj, për çdo detyrë në harkun Kushtetues të këtij vendi, përfshirë edhe kryetar i PD. I përket anëtarësisë të zgjedhë kryetarin e saj.

Javën që vjen do të shpall datën e mbledhjes së Kuvendit dhe do të mblidhemi të sigurt në të drejtën tonë”, u shpreh Berisha.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb