Recete nga znj Eneida
Përbërësit

Rukola
Spinaq
Avokado
Nenexhik ose gjethe mente
1 gotë elb i zierë
200 gr luleshtrydhe
2 lugë fara kungulli

Për salcën:
4 lugë vaj ulliri
2 lugë uthull molle
Pak kripë
100 gr luleshtrydhe
1 lugë mjaltë

Përgatitja
Në një tas trazojmë sallatën me elbin e zierë, luleshtrydhet e prera në feta si dhe farat e kungullit.
Në mikser grijmë luleshtrydhet bashkë me përbërësit e tjerë dhe ia shtojmë sallatës lart.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: