Nusret Gokçe, i njohur ndryshe si “Salt Bae”, është në kërkim të një kuzhinieri në restorantin e tij në. Gokçe, edhe pse një biftek e shet diku te 700 paundë, paga që i ofron kuzhinierit të ri, është afërsisht sa një pure patateje.

Dega në Mbretërinë e Bashkuar e zinxhirit të famshëm të restoranteve të mishit të Nusret Gökçe premton një ‘rrogë konkurruese’ për aplikantët. Kështu nëse keni arritur të merrni statusin e një Chef de Partie në restorantin Knightsbridge, do të merrni 12-13,50 £ në orë, plus bakshish.

Sipas Glass Door, paga mesatare për një Chef de Party në Londër është 22,078 £ e cila kur ndahet në tarifën për orë është 11 £ të paktën 1 £ më pak se sa ofron ndërtesa e Salt Bae.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb