Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev paralajmëroi dorëheqje nëse në Berlin nuk konfirmohet hapja e negociatave për inkuadrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Europian.

Mediat raportojnë se ajo që ka ndodhur në Berlin do të ndryshojë rrjedhën politike në Ballkan.

Sipas asaj që raportohet, Zaev është shprehur se nëse nuk hapen negociatat, ai është i gatshëm të japë dorëheqje.

Ndaj, në varësi të këtij Samiti, pritet të ketë ndryshime të rrjedhës politike në Ballkan.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb