TIRANE-Sanitaret e Spitalit Universitar të Traumës ankohen për kushtet në të cilat ato janë të detyruara të punojnë. Ato kanë dërguar në redaksisë e “Gazeta Shqiptare” foto të ambienteve, ku pushojnë dhe ushqehen e që sipas komenteve të tyre “janë skandaloze”. Për këtë arsye sanitaret e këtij spitali kërkojnë që drejtoria të ndërhyjë, duke u krijuar kushte më të përshtatshme për të kryer punën e tyre.

(a.n/GSH/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb