Vladimir Putin ka folur për sanksionet e Perëndimit kundër Rusisë për pushtimin e Ukrainës në përvjetorin e tetë të aneksimit të Krimesë.

Ndërsa pranoi se sanksionet kishin shkaktuar probleme, presidenti rus pohoi se ato gjithashtu po “krijonin mundësi” për bizneset që tani nuk kishin “asgjë për t’u frikësuar”.

Perendimi dhe SHBA tani kane nisur disa raunde sanksionesh ndaj Rusise duke goditur oligarket rus dhe nje sere produktesh ruse.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb