Nga: ZONJA KATERINA

1 kg sardele
4-5 lgj vaj ulliri
2-3 lgj miell gruri
1-2 lgj miell misri
1-2 gjethe dafine
1 kokërr limon
Kripë, piper, rozmarinë

Pasi i kemi larë dhe tharë sardelet i spërkasim me kripë dhe piper dhe i lyejmë me miell. Në një tavë që nuk ngjit vendosim sardelet, u hedhim vaj ulliri, lëng limoni, rozmarinë dhe gjethe dafine dhe i vendosim në furrë të piqen në temperaturën 200 gradë për 15-20 minuta.
(Vila24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb