Emre Çan do të largohet nga Torino në këtë merkato, e cila mbyllet pas 5 ditësh. Mesfushori gjerman pëlqehet shumë nga Borusia e Dortmundit, që ka folur me kampionët e Italisë gjatë këtyre ditëve për të gjetur formulën e akrodit.

Sipas asaj që raporton “Bild”, bardhezinjtë duan huazimin e lojtarit deri në qershor me detyrim blerjeje të fiksuar në 30 milionë euro. Verdhezinjtë janë të avantazhuar ndaj klubeve të tjera, kjo sepse Bajerni është tërhequr nga ideja për të blerë lojtarin.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb